FL1P-10QW-1-G110V
Manufacturer Part Number:
FL1P-10QW-1-G110V
Part of Description:
LED GRN 10MM SNAP 110VAC/DC UL S
Current :
20mA
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Green
Lens Size :
11.50mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
8000 ~ 10000mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
60°
Voltage :
110V