FL1P-6QW-1-R110V
Manufacturer Part Number:
FL1P-6QW-1-R110V
Part of Description:
LED RED 6MM SNAP 110VAC/DC STK
Current :
15mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
5.80mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.24" (6.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Viewing Angle :
35°
Voltage :
110V