FL1P-8NW-1-R110V
Manufacturer Part Number:
FL1P-8NW-1-R110V
Part of Description:
LED RED 8MM NUT 110VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
10mm, T-3 1/8
Millicandela Rating :
1000 ~ 1500mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (8.00mm)
Termination Style :
Wire Leads - 7.3" (185.42mm)
Voltage :
110V