FL1P-10QJ-1-Y2V
Manufacturer Part Number:
FL1P-10QJ-1-Y2V
Part of Description:
LED YEL 10MM SNAP 2VAC/DC STK
Current :
20mA
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
11.50mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Panel Cutout Dimensions :
0.394" (10.00mm)
Termination Style :
Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Voltage :
2V