M22-CR-24A
Manufacturer Part Number:
M22-CR-24A
Manufacturer/Brand:
Omron Automation and Safety
Part of Description:
PILOT LIGHT SQUARE RED 24VAC/DC
Manufacturer :
Omron Automation and Safety
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
8mA
Features :
Ingress Protection :
IP65
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
25.60mm
Lens Style :
Square with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.88" (22.35mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V