M165-TY-24D
Manufacturer Part Number:
M165-TY-24D
Manufacturer/Brand:
Omron Automation and Safety
Part of Description:
LED PANEL INDICATOR YLW 24V
Manufacturer :
Omron Automation and Safety
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
8mA
Features :
Oil Resistant
Ingress Protection :
IP66
Lamp Color :
Yellow
Lens Color :
Yellow
Lens Size :
15.10mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
Panel Cutout Dimensions :
0.63" (16.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
24V