S18LGXXPT
- Manufacturer Part Number:
- S18LGXXPT
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- LED GREEN CLR S18 EZ LIGHT 18 MM
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 25mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP67, IP69K, NEMA 4X
- Lamp Color :
- Green
- Lens Color :
- Lens Size :
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 4.1mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.71" (18.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 10V ~ 30V