S18DLWXXPQ
- Manufacturer Part Number:
- S18DLWXXPQ
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- S18 DAYLIGHT VISIBLE EZ-LIGHT -
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 25mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP67, IP69K, NEMA 4X
- Lamp Color :
- White
- Lens Color :
- Lens Size :
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 0.9mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.71" (18.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Quick Connect
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 10V ~ 30V