5110F5-12V
Manufacturer Part Number:
5110F5-12V
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company - VCC
Part of Description:
LED GREEN 5/21" HOLE PANEL MOUNT
Manufacturer :
Product Category :
Panel Indicators, Pilot Lights
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
Lamp Color :
Green
Lens Color :
Lens Size :
3mm, T-1
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Diffused
Millicandela Rating :
8mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.16" (4.06mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Product Status :
Active
Ratings :
Vf (Typ), If (Max)
Termination Style :
Wire Leads - 4.4" (111.80mm)
Type :
LED
Viewing Angle :
Voltage :
12V