PL22SFLR24
- Manufacturer Part Number:
- PL22SFLR24
- Manufacturer/Brand:
- Carlo Gavazzi Inc.
- Part of Description:
- PLT LIGHT 24 VAC/DC RED LED
- Manufacturer :
- Carlo Gavazzi Inc.
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 18mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP65
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Lens Size :
- 29.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.866" (22.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AC/DC
- Termination Style :
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 24V