S22L2FRGB14QP
- Manufacturer Part Number:
- S22L2FRGB14QP
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- S22 PRO EZ LIGHT INDICATOR MULTI
- Manufacturer :
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 70mA
- Features :
- Ingress Protection :
- IP66, IP67, IP69K
- Lamp Color :
- Amber, Blue, Cyan, Green, Lime Green, Magenta, Rose, Sky Blue, Spring Green, Orange, Red, Violet
- Lens Color :
- Lens Size :
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 1.8mcd Amber, 0.3mcd Blue, 2mcd Cyan, 1.9mcd Green, 2.2mcd Lime Green, 1.2mcd Magenta, 0.9mcd Rose
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.866" (22.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Wire Leads - 6" (152.40mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- Voltage :
- 10V ~ 30V