PM5-A7R28V
Manufacturer Part Number:
PM5-A7R28V
Part of Description:
PANEL MOUNT ASSEM 8.1MM RED
Current :
20mA
Features :
Ingress Protection :
IP67
Lamp Color :
Red
Lens Color :
Red
Lens Size :
7.00mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Fresnel
Millicandela Rating :
600mcd
Panel Cutout Dimensions :
0.31" (7.87mm)
Ratings :
AC/DC
Termination Style :
Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle :
120°
Voltage :
12V ~ 28V