QS103XXR24
- Manufacturer Part Number:
- QS103XXR24
- Manufacturer/Brand:
- APEM Inc.
- Part of Description:
- INDICATOR 10MM FIXED RD 24V WIRE
- Manufacturer :
- APEM Inc.
- Product Category :
- Panel Indicators, Pilot Lights
- Current :
- 20mA
- Features :
- Ingress Protection :
- Lamp Color :
- Red
- Lens Color :
- Red
- Lens Size :
- 12.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 25mcd
- Panel Cutout Dimensions :
- 0.394" (10.00mm)
- Panel Cutout Shape :
- Round
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- DC
- Termination Style :
- Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
- Type :
- LED
- Viewing Angle :
- 30°
- Voltage :
- 24V