EBB26004DAA801
Manufacturer Part Number:
EBB26004DAA801
Manufacturer/Brand:
Dialight
Part of Description:
LED EDISON
Manufacturer :
Dialight
Product Category :
LEDs - Lamp Replacements
Applications :
General Purpose Lighting
Base Type :
Medium or standard: E26
Can Replace Lamps :
Multiple Miniature Screw Lamps
Color :
Blue
Configuration :
Single
Millicandela Rating :
32mcd
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.600" Dia x 5.000" H (66.04mm x 127.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
120VAC