E10SB130A
Manufacturer Part Number:
E10SB130A
Manufacturer/Brand:
APEM Inc.
Part of Description:
BASED LED E10 BLUE
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
LEDs - Lamp Replacements
Applications :
Base Type :
Miniature Screw (E10)
Can Replace Lamps :
Multiple Miniature Screw Lamps
Color :
Blue
Configuration :
Single
Millicandela Rating :
175mcd
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.394" Dia x 0.994" H (10.00mm x 25.25mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
130VAC