GI-GY635-W580-30
- Manufacturer Part Number:
- GI-GY635-W580-30
- Manufacturer/Brand:
- Green Ignite Inc
- Part of Description:
- LED MINIATURE LAMP; 5.9W, 755LM,
- Manufacturer :
- Green Ignite Inc
- Product Category :
- LEDs - Lamp Replacements
- Applications :
- General Purpose Lighting
- Base Type :
- GY6.35
- Can Replace Lamps :
- Miniature LED Lamps
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- 60 Round
- Millicandela Rating :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.220" Dia x 2.320" H (30.99mm x 58.93mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 10 ~ 30V