GI-1156C-C250-30
- Manufacturer Part Number:
- GI-1156C-C250-30
- Manufacturer/Brand:
- Green Ignite Inc
- Part of Description:
- LED MINIATURE LAMP; 2.6W, 370LM,
- Manufacturer :
- Green Ignite Inc
- Product Category :
- LEDs - Lamp Replacements
- Applications :
- General Purpose Lighting
- Base Type :
- Bayonet (BA15S)
- Can Replace Lamps :
- Miniature LED Lamps
- Color :
- White, Cool
- Configuration :
- 15 Round
- Millicandela Rating :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.710" Dia x 1.440" H (18.03mm x 36.58mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 10 ~ 30V