GI-WC-W250-30
- Manufacturer Part Number:
- GI-WC-W250-30
- Manufacturer/Brand:
- Green Ignite Inc
- Part of Description:
- LED MINIATURE LAMP; 2.6W, 308LM,
- Manufacturer :
- Green Ignite Inc
- Product Category :
- LEDs - Lamp Replacements
- Applications :
- General Purpose Lighting
- Base Type :
- Wedge
- Can Replace Lamps :
- Miniature LED Lamps
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- 18 Round
- Millicandela Rating :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.720" Dia x 1.680" H (18.29mm x 42.67mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 10 ~ 30V