GI-G4SR-C120-30
- Manufacturer Part Number:
- GI-G4SR-C120-30
- Manufacturer/Brand:
- Green Ignite Inc
- Part of Description:
- LED MINIATURE LAMP; 1.4W, 148LM,
- Manufacturer :
- Green Ignite Inc
- Product Category :
- LEDs - Lamp Replacements
- Applications :
- General Purpose Lighting
- Base Type :
- G4
- Can Replace Lamps :
- Miniature LED Lamps
- Color :
- White, Cool
- Configuration :
- 8 Round
- Millicandela Rating :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.950" Dia x 1.340" H (24.13mm x 34.04mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 10 ~ 30V