LTM2503GTL
- Manufacturer Part Number:
- LTM2503GTL
- Manufacturer/Brand:
- Bivar Inc.
- Part of Description:
- LED ASSY VERT 0.25" 3MM GRN TINT
- Manufacturer :
- Bivar Inc.
- Product Category :
- LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
- Color :
- Green
- Configuration :
- Single
- Current :
- 7mA
- Lens Size :
- 3mm, T-1
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Type :
- Tinted
- Millicandela Rating :
- 7.5mcd
- Mounting Type :
- Product Status :
- Obsolete
- Viewing Angle :
- 30°
- Voltage Rating :
- 1.8V