MU92-5001
- Manufacturer Part Number:
- MU92-5001
- Manufacturer/Brand:
- Stanley Electric Co
- Part of Description:
- LED RECTANGLE 9X5 GRN DIFF 2PIN
- Manufacturer :
- Stanley Electric Co
- Product Category :
- LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
- Color :
- Green
- Configuration :
- Bar - Single, SIP
- Current :
- 30mA
- Lens Size :
- 9.00mm x 5.00mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Type :
- Tinted
- Millicandela Rating :
- 6mcd
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Obsolete
- Viewing Angle :
- Voltage Rating :
- 2.2V