HST-A-254-BK-4-SR31
- Manufacturer Part Number:
- HST-A-254-BK-4-SR31
- Part of Description:
- HEATSHRINK DUAL WALL BLK 1"X4'
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.315" (8.00mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.984" (24.99mm)
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 110°C
- Recovered Wall Thickness :
- 0.100" (2.54mm)