HST-A-048-BK-4-SR31
- Manufacturer Part Number:
- HST-A-048-BK-4-SR31
- Part of Description:
- HEATSHRINK DUAL WALL BLK 3/16"X4
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.063" (1.60mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.189" (4.80mm)
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 110°C
- Recovered Wall Thickness :
- 0.039" (0.99mm)