HST-A-032-BK-4-SR31
- Manufacturer Part Number:
- HST-A-032-BK-4-SR31
- Manufacturer/Brand:
- Adam Tech
- Part of Description:
- HEATSHRINK DUAL WALL BLK 1/8"X4'
- Manufacturer :
- Adam Tech
- Product Category :
- Heat Shrink Tubing
- Color :
- Black
- Features :
- Adhesive Lined, Flame Retardant
- Inner Diameter - Recovered :
- 0.039" (0.99mm)
- Inner Diameter - Supplied :
- 0.126" (3.20mm)
- Length :
- 4.00' (1.22m)
- Material :
- Polyolefin (PO)
- Operating Temperature :
- -45°C ~ 110°C
- Product Status :
- Active
- Recovered Wall Thickness :
- 0.039" (0.99mm)