HLMP1300102F
- Manufacturer Part Number:
- HLMP1300102F
- Manufacturer/Brand:
- Dialight
- Part of Description:
- LED CBI 3MM ARRAY 1X2 RED TH
- Manufacturer :
- Dialight
- Product Category :
- LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
- Color :
- Red (x 2)
- Configuration :
- 2 Wide
- Current :
- 30mA
- Lens Size :
- 3.00mm Dia
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Type :
- Diffused
- Millicandela Rating :
- 13.8mcd
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Product Status :
- Active
- Viewing Angle :
- 60°
- Voltage Rating :
- 1.9V