ELM31905BC3YGCA
- Manufacturer Part Number:
- ELM31905BC3YGCA
- Manufacturer/Brand:
- Bivar Inc.
- Part of Description:
- LED ASSY 0.190" 5MM Y/G WHT DIFF
- Manufacturer :
- Bivar Inc.
- Product Category :
- LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
- Color :
- Green, Yellow
- Configuration :
- Single
- Current :
- 30mA Green, 30mA Yellow
- Lens Size :
- 5mm, T-1 3/4
- Lens Style :
- Round with Domed Top
- Lens Type :
- Diffused, White
- Millicandela Rating :
- 35mcd Green, 30mcd Yellow
- Mounting Type :
- Product Status :
- Active
- Viewing Angle :
- 40°
- Voltage Rating :
- 2.2V Green, 2.1V Yellow