ELM5480R5BC
- Manufacturer Part Number:
- ELM5480R5BC
- Manufacturer/Brand:
- Bivar Inc.
- Part of Description:
- LED ASSY 0.480" 2X5 R/G DIFF 2LD
- Manufacturer :
- Bivar Inc.
- Product Category :
- LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
- Color :
- Green, Red
- Configuration :
- Single
- Current :
- 30mA Green, 30mA Red
- Lens Size :
- 5.00mm x 1.90mm
- Lens Style :
- Rectangle with Flat Top
- Lens Type :
- Diffused, White
- Millicandela Rating :
- 3mcd Green, 4mcd Red
- Mounting Type :
- Product Status :
- Active
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage Rating :
- 2.1V Green, 2V Red