ELM11505ADT
Manufacturer Part Number:
ELM11505ADT
Manufacturer/Brand:
Bivar Inc.
Part of Description:
LED ASSY 0.150" 5MM AMB DIFF 2LD
Manufacturer :
Bivar Inc.
Product Category :
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Color :
Amber
Configuration :
Single
Current :
30mA
Lens Size :
5mm, T-1 3/4
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Type :
Diffused, Tinted
Millicandela Rating :
25mcd
Mounting Type :
Product Status :
Active
Viewing Angle :
45°
Voltage Rating :
2V