MP-3014-2100-50-80
- Manufacturer Part Number:
- MP-3014-2100-50-80
- Manufacturer/Brand:
- Luminus Devices Inc.
- Part of Description:
- LED XNOVA COOL WHITE 5000K 1206
- Manufacturer :
- Luminus Devices Inc.
- Product Category :
- LED Lighting - White
- CCT (K) :
- 5000K
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 120mA
- Current - Test :
- 80mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 58lm (Typ)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.52mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 115 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1206 (3014 Metric)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm)
- Supplier Device Package :
- 3014
- Viewing Angle :
- 110°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 6.3V