GA CSHPM1.23-KULQ-W3-0-350-R18
- Manufacturer Part Number:
- Manufacturer/Brand:
- ams OSRAM
- Part of Description:
- LED OSLON SSL150 AMBER 617NM SMD
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Product Category :
- LED Lighting - Color
- Color :
- Amber
- Current - Max :
- 1A
- Current - Test :
- 350mA
- Height - Seated (Max) :
- 0.063" (1.61mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 159 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 117lm (104lm ~ 130lm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 1212 (3030 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Supplier Device Package :
- SMD
- Temperature - Test :
- 25°C
- Viewing Angle :
- 150°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.1V