CDS1190WWIP
Manufacturer Part Number:
CDS1190WWIP
Manufacturer/Brand:
Dialight
Part of Description:
CDS1190 CW WIDE OPTIC IP67
Manufacturer :
Dialight
Product Category :
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
CCT (K) :
2850K ~ 3250K
Color :
White, Warm
Configuration :
Linear Light Strip
CRI (Color Rendering Index) :
Current - Max :
350mA
Current - Test :
Features :
Height :
28.00mm
Lens Type :
Light Emitting Surface (LES) :
Lumens/Watt @ Current - Test :
Luminous Flux @ Current/Temperature :
1800lm
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1190.00mm L x 50.00mm W