TECBTA2440W40KD1WJ
- Manufacturer Part Number:
- TECBTA2440W40KD1WJ
- Manufacturer/Brand:
- TECHNO LED LIGHTS
- Part of Description:
- 2-PACK LED TROFFER LIGHT 2X4 40W
- Manufacturer :
- TECHNO LED LIGHTS
- Product Category :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 4000K
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- Current - Test :
- Features :
- Dimming, IP20
- Height :
- 59.94mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 125 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1212.00mm L x 603.00mm W
- Temperature - Test :
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 150°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 100 ~ 277VAC