QLUX10W350C28V27K9CR
- Manufacturer Part Number:
- QLUX10W350C28V27K9CR
- Manufacturer/Brand:
- LTF technology LLC
- Part of Description:
- DC LED BOARD
- Manufacturer :
- LTF technology LLC
- Product Category :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 2700K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 90
- Current - Max :
- 350mA
- Current - Test :
- 350mA
- Features :
- With Connector
- Height :
- 3.50mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 83 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 822lm
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 83.90mm L x 41.95mm W
- Temperature - Test :
- 25°C
- Type :
- LED Engine
- Viewing Angle :
- 160°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 28V