QLUXDOBAR16025W84930
- Manufacturer Part Number:
- QLUXDOBAR16025W84930
- Manufacturer/Brand:
- LTF technology LLC
- Part of Description:
- ROUND AC DOB LED BOARD
- Manufacturer :
- LTF technology LLC
- Product Category :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 3000K 3-Step MacAdam Ellipse
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Round
- CRI (Color Rendering Index) :
- 92
- Current - Max :
- Current - Test :
- Features :
- Dimming-ELV, Triac
- Height :
- 12.10mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 85 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 2128lm
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 160.00mm Dia
- Temperature - Test :
- 25°C
- Type :
- LED Engine
- Viewing Angle :
- 160°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 120VAC