TL-MWP1-20W-50K
- Manufacturer Part Number:
- TL-MWP1-20W-50K
- Manufacturer/Brand:
- TECHNO LED LIGHTS
- Part of Description:
- TECHNO LED - 20W LED MINI WALL P
- Manufacturer :
- TECHNO LED LIGHTS
- Product Category :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 5000K
- Color :
- White, Cool
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 800mA
- Current - Test :
- Features :
- Dimming
- Height :
- 76.20mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 110 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 228.09mm L x 135.13mm W
- Temperature - Test :
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- 90° x 100°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 188.5VAC