CLUCE24-1030
- Manufacturer Part Number:
- CLUCE24-1030
- Manufacturer/Brand:
- LEDQuant
- Part of Description:
- UNDERCAB LED LIGHT ECO 24" 3K
- Manufacturer :
- LEDQuant
- Product Category :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 3000K
- Color :
- White, Warm
- Configuration :
- Linear Light Strip, Plug and Play
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 80mA
- Current - Test :
- Features :
- Height :
- 28.58mm
- Lens Type :
- Domed
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 89 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 865lm
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 609.60mm L x 88.90mm W
- Temperature - Test :
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 198.5VAC