CLUCE12-540
- Manufacturer Part Number:
- CLUCE12-540
- Manufacturer/Brand:
- LEDQuant
- Part of Description:
- UNDERCAB LED LIGHT ECO 12" 4K
- Manufacturer :
- LEDQuant
- Product Category :
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- CCT (K) :
- 4000K
- Color :
- White, Neutral
- Configuration :
- Linear Light Strip, Plug and Play
- CRI (Color Rendering Index) :
- 80
- Current - Max :
- 40mA
- Current - Test :
- Features :
- Height :
- 28.58mm
- Lens Type :
- Domed
- Light Emitting Surface (LES) :
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 91 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 457lm
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 304.80mm L x 88.90mm W
- Temperature - Test :
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 198.5VAC