LY E67B-U1V2-25-1-50-R18-Z
Manufacturer Part Number:
LY E67B-U1V2-25-1-50-R18-Z
Manufacturer/Brand:
ams OSRAM
Part of Description:
LED POWER TOPLED LY E63B SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
50mA
Features :
Height (Max) :
2.10mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.40mm Dia
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
785mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-PLCC
Product Status :
Last Time Buy
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Supplier Device Package :
4-PLCC
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V