VAOL-10GGE4
Manufacturer Part Number:
VAOL-10GGE4
Manufacturer/Brand:
Visual Communications Company - VCC
Part of Description:
LED GREEN CLEAR T/H
Manufacturer :
Product Category :
LED Indication - Discrete
Color :
Green
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
13.00mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
10.00mm Dia
Lens Style :
Round with Domed Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
1300mcd
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
Supplier Device Package :
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V