RAY-101-20.0(10)
- Manufacturer Part Number:
- RAY-101-20.0(10)
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
- Part of Description:
- GROUND BRAID TUBE 0.79"DIAX32.8'
- Manufacturer :
- Product Category :
- Grounding Braid, Straps
- Length :
- 32.8' (10.00m)
- Material :
- Copper, Nickel Plated
- Number of Carriers :
- 48
- Product Status :
- Active
- Size, Supplied :
- 0.787" (20.00mm) - Inner Dia
- Thickness :
- Type :
- Tubular
- Wire Gauge - Ends :
- 36 AWG