MBC0.25CP100
- Manufacturer Part Number:
- MBC0.25CP100
- Manufacturer/Brand:
- Techflex
- Part of Description:
- GROUND BRAID TUBE 0.25"DIAX100'
- Manufacturer :
- Techflex
- Product Category :
- Grounding Braid, Straps
- Length :
- 100.0' (30.48m)
- Material :
- Copper
- Number of Carriers :
- Product Status :
- Active
- Size, Supplied :
- 0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia
- Thickness :
- 0.025" (0.64mm)