MBS0.50SV50
- Manufacturer Part Number:
- MBS0.50SV50
- Manufacturer/Brand:
- Techflex
- Part of Description:
- GROUND BRAID TUBE 0.5"DIA X 50'
- Manufacturer :
- Techflex
- Product Category :
- Grounding Braid, Straps
- Length :
- 50.0' (15.24m)
- Material :
- Copper, Silver Plated
- Number of Carriers :
- 48
- Product Status :
- Active
- Size, Supplied :
- 0.500" (12.70mm, 1/2") - Outer Dia
- Thickness :
- Type :
- Tubular
- Wire Gauge - Ends :
- 36 AWG