LO T770-J1K2-24-Z
- Manufacturer Part Number:
- LO T770-J1K2-24-Z
- Manufacturer/Brand:
- ams OSRAM
- Part of Description:
- LED ORANGE CLEAR SMD
- Manufacturer :
- ams OSRAM
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Orange
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 10mA
- Features :
- Height (Max) :
- 2.10mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 2.40mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 7.85mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount, Bottom Entry
- Package / Case :
- 2-SMD, Z-Bend
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 2.80mm W
- Supplier Device Package :
- SMD
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V