TLBA1100B(T11)
- Manufacturer Part Number:
- TLBA1100B(T11)
- Manufacturer/Brand:
- Toshiba Semiconductor and Storage
- Part of Description:
- LED BLUE SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Blue
- Configuration :
- Standard
- Current - Test :
- 10mA
- Features :
- Height (Max) :
- 2.10mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 2.40mm Dia
- Lens Style :
- Round with Flat Top
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- 7mcd
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 2-PLCC
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 2.80mm W
- Supplier Device Package :
- SMD
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.7V