MBN0.25SV250
- Manufacturer Part Number:
- MBN0.25SV250
- Manufacturer/Brand:
- Techflex
- Part of Description:
- GROUND BRAID TUBE 0.25"DIAX250'
- Manufacturer :
- Techflex
- Product Category :
- Grounding Braid, Straps
- Length :
- 250.0' (76.20m)
- Material :
- Copper, Tinned
- Number of Carriers :
- 24
- Product Status :
- Active
- Size, Supplied :
- 0.250" (6.35mm, 1/4") - Outer Dia
- Thickness :
- 0.013" (0.33mm)
- Type :
- Tubular
- Wire Gauge - Ends :
- 36 AWG