GM1JV35200AZ
- Manufacturer Part Number:
- GM1JV35200AZ
- Manufacturer/Brand:
- Sharp Microelectronics
- Part of Description:
- LED AMBER 1608 SMD
- Manufacturer :
- Sharp Microelectronics
- Product Category :
- LED Indication - Discrete
- Color :
- Configuration :
- Current - Test :
- Features :
- Height (Max) :
- 0.35mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- Lens Style :
- Lens Transparency :
- Millicandela Rating :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 1.60mm L x 0.80mm W