GM5ZR95200AE
- Manufacturer Part Number:
- GM5ZR95200AE
- Part of Description:
- LED RED CLEAR 3528 SMD
- Color :
- Red
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.90mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 2.40mm Dia
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 100mcd
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 2.80mm W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V