GM5ZS03200Z
- Manufacturer Part Number:
- GM5ZS03200Z
- Part of Description:
- LED ORANGE CLEAR CHIP T/H
- Color :
- Orange
- Current - Test :
- 60mA
- Features :
- Height (Max) :
- 2.65mm
- Lens Color :
- Colorless
- Lens Size :
- 3.20mm Dia
- Lens Transparency :
- Clear
- Millicandela Rating :
- 700mcd
- Mounting Type :
- Through Hole
- Package / Case :
- 4-DIP (0.200", 5.08mm)
- Size / Dimension :
- 6.00mm L x 5.00mm W
- Supplier Device Package :
- Chip LED
- Viewing Angle :
- 120°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2.2V