GM5HD95200A
- Manufacturer Part Number:
- GM5HD95200A
- Part of Description:
- LED RED 3528 SMD
- Color :
- Red
- Current - Test :
- 20mA
- Features :
- Height (Max) :
- 1.90mm
- Lens Color :
- Lens Size :
- 2.40mm Dia
- Millicandela Rating :
- 13.8mcd
- Size / Dimension :
- 3.20mm L x 2.80mm W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 2V