EAST16086BA2
Manufacturer Part Number:
EAST16086BA2
Part of Description:
LED BLUE CLEAR 2SMD
Color :
Blue
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.70mm
Lens Size :
1.20mm x 0.80mm
Millicandela Rating :
54mcd
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.3V